
Czytania z dnia
2026-05-05 - Wtorek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-06 - Środa. Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
Stary lekcjonarz
2026-05-07 - Czwartek
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-08 - Piątek. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
Stary lekcjonarz
2026-05-09 - Sobota
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
Partnerzy

I Czytanie na dzień 2026-05-11
https://www.biblijni.pl/czytania/23719_czytanie_z_dziejow_apostolskich.html
Dz 16, 11-15 Chrzest Lidii
Czytanie z Dziejów Apostolskich
Odbiwszy od lądu w Troadzie, popłynęliśmy wprost do Samotraki, a następnego dnia do Neapolu, stamtąd zaś do Filippi, głównego miasta tej części Macedonii, które jest rzymską kolonią.
W tym mieście spędziliśmy kilka dni. W szabat wyszliśmy za bramę nad rzekę, gdzie – jak sądziliśmy – było miejsce modlitwy. I usiadłszy, rozmawialiśmy z kobietami, które się zeszły.
Przysłuchiwała się nam też pewna „bojąca się Boga” kobieta z miasta Tiatyry, imieniem Lidia, która sprzedawała purpurę. Pan otworzył jej serce, tak że uważnie słuchała słów Pawła. Kiedy została ochrzczona razem ze swym domem, zwróciła się z prośbą: «Jeżeli uważacie mnie za wierną Panu, przyjdźcie do mego domu i zamieszkajcie w nim». I wymogła to na nas.











