
Czytania z dnia
2026-05-12 - Wtorek. Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Nereusza i Achillesa albo wspomnienie św. Pankracego, męczennika
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-13 - Środa. Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-14 - Czwartek. Święto św. Macieja Apostoła
Stary lekcjonarz
2026-05-15 - Piątek
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-16 - Sobota. Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
Stary lekcjonarz
Partnerzy
Rozważanie na dzień 2025-06-27
27 czerwca 2025
W uroczystość Bożego Serca pochylamy się nad Ewangelią, która pośrednio przywołuje nam przed oczy obraz Jezusa - Najlepszego Pasterza.
Muszę przyznać, że gdybym był pasterzem, który posiada sto owiec i faktycznie jedna zagubiłaby się, to choć ta strata zabolałaby mnie, to jednak skupiłbym się na ochronie pozostałych i miał nadzieję, że jedna owca nie znaczy wiele w porównaniu do 99... I tu widzimy właśnie Jezusową logikę - logikę szaleńczej miłości, w której każdy jest najważniejszy, która szuka, nie kapituluje, tęskni... I takiej miłości trzeba nam się uczyć, i taką logikę stosować.
Czy wiesz jak wielkie to szczęście, że nasz Pan taką logiką się kieruje?
ks. Jacek Staniek SChr











