
Czytania z dnia
2026-04-20 - Poniedziałek
Stary lekcjonarz
2026-04-21 - Wtorek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-04-22 - Środa
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-04-23 - Czwartek. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-04-24 - Piątek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Jerzego, męczennika
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
Partnerzy

Ewangelia na dzień 2026-01-21
https://www.biblijni.pl/czytania/22983_slowa_ewangelii_wedlug_swietego_marka.html
Mk 3, 1-6 Uzdrowienie w dzień szabatu
Słowa Ewangelii według Świętego Marka
W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego czy coś złego? Życie uratować czy zabić? » Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.










