Czytania z dnia
2022-06-27 - Poniedziałek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła
Stary lekcjonarz
2022-06-28 - Wtorek. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Stary lekcjonarz
2022-06-29 - Środa. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Wieczorna Msza wigilijna
Stary lekcjonarz
Msza w dzień
Stary lekcjonarz
2022-06-30 - Czwartek. Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego
Stary lekcjonarz
Partnerzy
Polecane linki
Ewangelia
https://www.biblijni.pl/czytania/6805_slowa_ewangelii_wedlug_swietego_marka.html
Mk 12, 38-44 Jałmużna ubogiej wdowy
Słowa Ewangelii według świętego Marka
Jezus nauczając rzesze mówił: «Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok».
Potem usiadł naprzeciw skarbony i przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz.
Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie».
Oto słowo Pańskie.
Wsparcie
Modlitwa na dzisiaj
Rozważania nt. Litanii Loretańskiej
Aktualności
2021-05-03
Gotowe są już kolejne księgi Starego Testamentu, a są nimi:
2021-04-27
Dostępna jest już również Księga Micheasza. Zapraszamy.
2021-04-27
Zapraszamy do wysłuchania Księgi Jonasza.
2021-04-23
Mamy jeszcze na dziś Księgę Ozeasza dla Was. Owocnego słuchania.
2021-04-23
Kolejna księga Starego Testamentu gotowa, oto Księga Daniela. Zapraszamy.