Czytania z dnia
2025-05-02 - Piątek. Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2025-05-03 - Sobota. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski
Stary lekcjonarz
2025-05-04 - Trzecia Niedziela Wielkanocna
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
Partnerzy
Ewangelia
https://www.biblijni.pl/czytania/12707_slowa_ewangelii_wedlug_swietego_jana.html
J 10, 11-18 Ja jestem dobrym pasterzem
Słowa Ewangelii według świętego Jana
Jezus powiedział:
«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz.
Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je potem znów odzyskać. Nikt mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».
Oto słowo Pańskie.
