
Czytania z dnia
2026-05-21 - Czwartek. Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-22 - Piątek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-23 - Sobota
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-24 - Niedziela. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Msza wigilii
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
Msza w dzień
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-25 - Poniedziałek. Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
Partnerzy
II Czytanie na dzień 2024-05-30
https://www.biblijni.pl/czytania/19518_czytanie_z_listu_do_hebrajczykow.html
Hbr 9, 11-15 Krew Chrystusa oczyszcza nasze sumienia
Czytanie z Listu do Hebrajczyków
Bracia:
Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką, to jest na tym świecie uczyniony przybytek, ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną Krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego zdobywszy wieczne odkupienie.
Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej Krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu.
I dlatego jest Pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy.
Oto Słowo Boże.











