
Czytania z dnia
2026-05-03 - Piąta Niedziela Wielkanocna
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2026-05-04 - Poniedziałek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Floriana, męczennika albo wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
Stary lekcjonarz
2026-05-05 - Wtorek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
Partnerzy
I Czytanie na dzień 2024-10-11
https://www.biblijni.pl/czytania/20149_czytanie_z_listu_swietego_pawla_apostola_do_galatow.html
Ga 3, 7-14 Abraham ojcem wierzących
Czytanie z Listu świętego Pawła Apostoła do Galatów
Bracia:
Zrozumiejcie, że synami Abrahama są ci, którzy polegają na wierze. I stąd Pismo widząc, że w przyszłości Bóg na podstawie wiary będzie dawał poganom usprawiedliwienie, już Abrahamowi oznajmiło tę radosną nowinę: «W tobie będą błogosławione wszystkie narody». I dlatego tylko ci, którzy polegają na wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze.
Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: «Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa». A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że «sprawiedliwy z wiary żyć będzie». Prawo nie opiera się na wierze, lecz mówi: «Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie».
Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił, stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: «Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie», aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha.
Oto Słowo Boże.











