Czytania z dnia
2025-10-21 - Wtorek
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2025-10-22 - Środa. Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2025-10-23 - Czwartek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2025-10-24 - Piątek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2025-10-25 - Sobota. Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
Partnerzy
I Czytanie
https://www.biblijni.pl/czytania/20847_czytanie_z_listu_do_hebrajczykow.html
Hbr 12, 1-4 Wytrwanie w wierze
Czytanie z Listu do Hebrajczyków
Bracia:
Mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, zrzuciwszy wszelki ciężar, a przede wszystkim grzech, który nas łatwo zwodzi, biegnijmy wytrwale w wyznaczonych nam zawodach. Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala.
On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i zasiadł po prawicy na tronie Boga. Zważcie więc na Tego, który ze strony grzeszników tak wielką wycierpiał wrogość wobec siebie, abyście nie ustawali, załamani na duchu. Jeszcze nie opieraliście się aż do krwi, walcząc przeciw grzechowi.
