Czytania z dnia
2025-06-22 - Dwunasta Niedziela zwykła
Stary lekcjonarz
2025-06-23 - Poniedziałek
Stary lekcjonarz
2025-06-24 - Wtorek. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Wieczorna Msza wigilijna
Stary lekcjonarz
Msza w dzień
Stary lekcjonarz
2025-06-25 - Środa
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2025-06-26 - Czwartek. Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
Stary lekcjonarz
Partnerzy
Ewangelia
https://www.biblijni.pl/czytania/18236_slowa_ewangelii_wedlug_swietego_jana.html
J 2, 13-22 Mówił o świątyni swego Ciała
Słowa Ewangelii według świętego Jana
Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie, oraz siedzących za stołami bankierów.
Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał.
Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska». Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: «Gorliwość o dom Twój pożera Mnie».
W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?»
Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo».
Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» On zaś mówił o świątyni swego Ciała.
Gdy zatem zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.
Oto słowo Pańskie.

Wsparcie
Modlitwa na dzisiaj
DOBRA kartka
- 22 czerwca 2025 - DOBRA kartka - Dwunasta Niedziela zwykła
- 15 czerwca 2025 - DOBRA kartka - Uroczystość Najświętszej Trójcy
- 8 czerwca 2025 - DOBRA kartka - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
- 1 czerwca 2025 - DOBRA kartka - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
- 25 maja 2025 - DOBRA kartka - Szósta Niedziela Wielkanocna