Czytania z dnia
2025-06-21 - Sobota. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
2025-06-22 - Dwunasta Niedziela zwykła
Stary lekcjonarz
2025-06-23 - Poniedziałek
Stary lekcjonarz
2025-06-24 - Wtorek. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Wieczorna Msza wigilijna
Stary lekcjonarz
Msza w dzień
Stary lekcjonarz
2025-06-25 - Środa
Stary lekcjonarz
Nowy lekcjonarz
Partnerzy
I Czytanie
https://www.biblijni.pl/czytania/15284_czytanie_z_dziejow_apostolskich.html
Dz 22, 30; 23, 6-11 Paweł przed Sanhedrynem
Czytanie z Dziejów Apostolskich
W Jerozolimie trybun rzymski, chcąc dowiedzieć się dokładnie, o co Żydzi oskarżali Pawła, zdjął z niego więzy, rozkazał zebrać się arcykapłanom i całemu Sanhedrynowi i wyprowadziwszy Pawła, stawił go przed nimi.
Wiedząc zaś, że jedna część składa się z saduceuszów, a druga z faryzeuszów, wołał Paweł przed Sanhedrynem: «Jestem faryzeuszem, bracia, i synem faryzeuszów, a stoję przed sądem za to, że spodziewam się zmartwychwstania umarłych».
Gdy to powiedział, powstał spór między faryzeuszami i saduceuszami i doszło do rozłamu wśród zebranych. Saduceusze bowiem mówią, że nie ma zmartwychwstania ani anioła, ani ducha, a faryzeusze uznają jedno i drugie. Powstała wielka wrzawa, zerwali się niektórzy z uczonych w Piśmie spośród faryzeuszów, wykrzykując wojowniczo: «Nie znajdujemy nic złego w tym człowieku. A jeśli naprawdę mówił do niego duch albo anioł?»
Kiedy doszło do wielkiego wzburzenia, trybun, obawiając się, żeby nie rozszarpali Pawła, rozkazał żołnierzom zejść, zabrać go spośród nich i zaprowadzić do twierdzy.Następnej nocy ukazał mu się Pan. «Odwagi! – powiedział – trzeba bowiem, żebyś i w Rzymie zaświadczył o Mnie, tak jak dawałeś o Mnie świadectwo w Jeruzalem».

Wsparcie
Modlitwa na dzisiaj
DOBRA kartka
- 22 czerwca 2025 - DOBRA kartka - Dwunasta Niedziela zwykła
- 15 czerwca 2025 - DOBRA kartka - Uroczystość Najświętszej Trójcy
- 8 czerwca 2025 - DOBRA kartka - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
- 1 czerwca 2025 - DOBRA kartka - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
- 25 maja 2025 - DOBRA kartka - Szósta Niedziela Wielkanocna